Awokado uważane jest za tzw. „super-jedzenie” (ang. superfood).

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że, jest to owoc, a nie warzywo. Kształt gruszki oraz ciemnozielona, chropowata skórka przyczyniła się do tego, że w niektórych rejonach świata awokado nazywane jest gruszką aligatora.

Nie powinniśmy się zrażać tym, że awokado zawiera dużo kalorii, ponieważ są to kalorie pełne wartości odżywczych. Ma on aż 322 Kcal, ale badania wykazały, że w nim znajduje się 54% włókien, które przyczyniają się do bardzo szybkiego spalania tłuszczu.

Tłuszcze awokado są zdrowe dla naszego organizmu, gdyż są to tłuszcze jednonienasycone oraz omega-3. Samo awokado jest prawie bez smaku. Istnieje natomiast wiele sposobów, aby smakowało. Jest wiele przepisów przepisów na guacamole, sałatki oraz pasty do kanapek.

Awokado nie ma genetycznie modyfikowanych, a to istotna informacja.

Ten owoc uważa się także za jeden z czołowych pokarmów zdrowych dla mózgu, bowiem pomaga zapobiegać chorobie Alzheimer’a.

Ten owoc zawiera w sobie prawie wszystkie rodzaje witamin: A, C, E, K i witaminy z grupy B6, dlatego często nazywa się go owocem alfabetu. Oprócz witamin można w nim znaleźć bardzo dużo rzeczy, których człowiek potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Jest to ryboflawina, niacyna, kwas foliowy i pantotenowy. Warto też pamiętać że jeden kawałek awokado zawiera aż 975 g potasu. To owoc, który jest naszpikowany różnymi ważnymi dla naszego organizmu witaminami. Pamiętajmy, że zewnętrzna skórka awokado jest niejadalna, a ze środka trzeba usunąć dużą pestkę.

KORZYŚCI ZDROWOTNE JAKIE ZAPEWNIA AWOKADO

Avocado chroni nasz organizm przed takimi chorobami jak, rak, cukrzyca, choroby serca i zawał. Dodatkowo zmniejsza oznaki starzenia, pomaga zachować długo dobry wzrok i reguluje poziom cukru we krwi, zatem naprawdę warto go jeść. Jeśli będziemy jedli awokado regularnie, to będziemy mieli bardzo dużo korzyści zdrowotnych i uda Ci się spalić nadmiar tłuszczu.

JAK NALEŻY PRZECHOWYWAĆ AWOKADO

Awokado zwykle kupujemy w sklepie twarde, dlatego powinno się je przechowywać w temperaturze pokojowej do czasu aż nie dojrzeje. Później można je schować do lodówki. Dodatkowo powinno się znajdować w szczelnie zamkniętym pojemniku, żeby nie dochodziło do żadnych nieporządnych reakcji z tlenem. Z awokado, czarnej fasoli, kukurydzy i cebuli można zrobić bardzo dobrą i ciekawą sałatkę. Dobre są również pasty np. z jajkiem i szczypiorkiem z odrobiną majonezu. Można też ten owoc kroić w plastry i położyć na kanapkę. W jakiej ilości należy je spożywać? Jedno awokado tygodniowo dostarczy wszystkiego co najlepsze.