Dobry sposób na urządzenie małego mieszkania.

Rynek nieruchomości w Polsce charakteryzował się w budownictwie małych i średnich mieszkań. Najbardziej popularne są mieszkania dwupokojowe o metrażu od 40 do 50 m2. Nabywają je młode małżeństwa bezdzietne lub planujące dopiero potomstwo. Są również idealne dla małżeństw lub par posiadających dorosłe dzieci. Jednakże cechą charakterystyczną dla tego typu mieszkań jest mocno ograniczona ilość miejsca. Dodatkowo, jeżeli mieszkanie nie posiada piwnicy lub pomieszczenia gospodarczego to sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy posiadamy dużo rzeczy. Istnieje kilka porad, dzięki którym będziemy mogli z powodzeniem urządzić małe mieszkanie.

Połącz kuchnię i salon. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Usunięcie ściany łączącej kuchnię z pokojem dziennym przyniesie wiele korzyści. Najważniejsze to zwiększenie przestrzeni wizualnej. Pozbycie się ściany graniczącej sprawia, że uwalniane są dodatkowe wiązki świtała z okien kuchennych a co za tym idzie zwiększenie percepcji wizualnej odbiorcy. Ponadto, na granicy kuchni oraz salonu można postawić wysoki blat służący jako miejsce wspólnego spożywania posiłków takich jak śniadanie czy kolacja, lub popołudniowej herbaty. Może być dobrym miejscem do ustawienia sprzętów kuchennych jak robot kuchenny. Ergonomiczne blaty oferuje meble na wymiar Bielsko.

Pojemne szafy. Ze względu na to, że w małej przestrzeni każdy centymetr jest na wagę złota nie można sobie pozwolić na pominięcie choć milimetra. Jak więc upchać ubrania, pościel ręczniki, kosmetyki, szkło, sprzęty domowe w kilkudziesięciu metrach? Szafki modułowe nie zawsze można ustawić w ergonomiczny sposób. Wysokość sprzętu nie zawsze idealnie wpasowuje się w wysokość mebli. Bardzo dobrym rozwiązaniem są meble na wymiar Bielsko oferujące szafy zabudowane od podłogi aż po sam sufit. Wykonuje się je na zamówienie, dzięki czemu można samemu zaprojektować wnętrze takiej szafy. Na dole najczęściej znajdują się sprzęty cięższe. W górnej części przechowywane są rzeczy mało używane lub sezonowe, typu kurtki czy koce. Na wysokości wzroku i zasięgu naszych rąk projektuje się szuflady, gdzie przechowywane są ubrania.