Podczas każdej budowy musimy liczyć się z kosztami, jakie poniesiemy na opłacenie osób, pracujących podczas realizowania inwestycji oraz kosztów związanych z zakupem materiałów. O ile w pierwszym przypadku część prac możemy wykonać samemu lub wybrać pracowników budowlanych w szukanym przez nas przedziale cenowym to w przypadku materiałów budowlanych nie zawsze możemy liczyć na atrakcyjną cenę.

Materiały budowlane

Zakup materiałów budowlanych możemy dokonać na kilka sposobów i w kilku głównych kategoriach sklepów. To, czy chcemy kupić wszystko samodzielnie, zlecić podwykonawcy, zamówić produkty online, kupić w lokalnej hurtowni budowlanej, składzie lub markecie ma jednak finalne znaczenie na cenie, jaką zapłacimy.
Zacznijmy od możliwości samego sposobu zakupu, który jak już wspomnieliśmy, możemy dokonać samodzielnie lub zlecić firmie budowlanej, która będzie dla nas wykonywać prace budowlane i remontowe.
W przypadku gdy chcemy osobiście zadbać o wybór rodzaju materiałów budowlanych i miejsca jego zakupu, możemy liczyć na uzyskanie rabatu w przypadku zakupów na określoną kwotę. To wszystko zależy jednak od rodzaju miejsca oraz asortymentu, jaki nas interesuje. W przypadku gdy chcemy osobiście kupić i dostarczyć materiały budowlane warto najpierw sprawdzić, czy lokalna hurtownia budowlana, skład lub market są w stanie kompleksowo nas zaopatrzyć i mogą zaoferować produkty atrakcyjne cenowo, które jednocześnie spełnią nasze wymagania jakościowe. W tym miejscu bardzo często możemy zetknąć się z opinią, że firmy budowlane mają większe rabaty w lokalnych hurtowniach i składach budowlanych niż osoby prywatne. To czy faktycznie tak jest, możemy jednak sprawdzić samemu, udając się do lokalnych składów i marketów budowlanych w celu wyceny materiałów budowlanych, które będą nam niezbędne podczas budowy. Wizyta w markecie czy hurtowni budowlanej może zająć nam kilkanaście minut, a pozwoli na sprawdzenie, czy aby na pewno uzyskamy najlepszą cenę.

Hurtownia budowlana, market czy skład materiałów budowlanych?

Hurtownia budowlana jest dostępna dla mieszkańców praktycznie wszystkich mniejszych miejscowości. Coraz częściej również w miastach o liczbie mieszkańców, która nie przekracza kilka tysięcy osób, możemy spotkać popularniejsze markety i składy budowlane. Pozwala nam to skorzystać z szerszej oferty oraz większej ilości promocji, które o wiele częściej spotkamy w popularnych „sieciówkach” budowlanych. Tu jednak również warto osobiście udać się z pełną listą materiałów, które będziemy chcieli nabyć na naszą budowę i sprawdzić, czy aktualna promocja na beton komórkowy lub styropian faktycznie jest atrakcyjna cenowo w porównaniu z cenami w innych hurtowniach budowlanych.
Ceny materiałów budowlanych w lokalnej hurtowni, lub markecie budowlanym, finalnie możemy jeszcze skonfrontować z cenami materiałów budowlanych dostępnych w hurtowniach online. W takim przypadku warto szukać z góry wybranych produktów o konkretnych parametrach, ponieważ oferta hurtowni budowlanych online może nie jednego inwestora zaskoczyć ilością dostępnych rozwiązań.

Hurtowania budowlana Szczecin

Wiele lokalnych hurtowni budowlanych, takich jak Nowa-System oprócz sprzedaży materiałów budowlanych dostępnych w hurtowni stacjonarnej w Szczecinie, prowadzi również sprzedaż online. Dzięki temu możemy bez wychodzenia z domu sprawdzić ofertę lokalnej hurtowni i zestawić ją z cenami innych marketów budowlanych. Zaletą hurtowni budowlanych podobnych do Nowa-System jest możliwość zakupu produktów online z bezpłatnym transportem na terenie miasta. Jest to bardzo ważny element na liście zakupu materiałów budowlanych, które są produktami „gabarytowymi” i koszt ich transportu może znacząco wpływać na finalną cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Jak wykorzystać marketing szeptany w ramach działań promocyjnych realizowanych w firmie?
Next post Wkładki ortopedyczne Warszawa