Dzisiaj domy niepodpiwniczone, dają nam możliwość ułożenia podłogi zaraz przy gruncie. Pamiętajmy jednak, że w tym wypadku mamy do czynienia z brakiem odpowiedniej izolacji, przez co podłoże jest wyjątkowo zimne. Warto zauważyć, że mimo wszystko takie rozwiązania zmuszają nas do poprawy takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad wyborem materiału na podłogę.

Elegancja na wysokim poziomie

W tym wypadku grubość oraz liczba warstw, z których będzie składała się podłoga, ma tutaj absolutne znaczenie. W pierwszym etapie stosujemy między innymi określoną podbudówkę. Przede wszystkim pierwsza warstwa ma za zadanie absorbować wodę i nie pozwalać jej przedostać się dalej. Średnio tego typu element powinien posiadać grubość maksymalnie do 40 centymetrów. Oczywiście pod taką warstwą wysypujemy żwir czy też ubity piasek, dzięki czemu następuje określone wypełnienie powierzchni, co jest bardzo ważne podczas tego typu prac. W praktyce w takim rozwiązaniu stosujemy także docieplenie, po to, aby podłoga nie generowała żadnych strat ciepła. Niektórzy w tym miejscu zrobią sobie wolną przestrzeń, zwłaszcza jeśli w przyszłości będziemy chcieli zamontować praktyczne ogrzewanie podłogowe. W tym wypadku, aby ograniczyć koszta, lepiej jest zastosować styropian, który na pewno się sprawdzi. Możemy oprócz tego postawić na odpowiednią wełną mineralną, taki materiał również sprawdzi się w przypadku ocieplania podłogi. Następnie kolejna warstwa podłogi  składa się z określonej wylewki betonu, następnie na całość stosuje się odpowiednią izolację przeciwwilgociową, co sprawdza się w praktyce.

Odpowiednie przygotowanie finalnej warstwy

Izolacja tego typu musi też obejmować fragment ściany, aby całość była we właściwy sposób połączona. Kolejna wylewka betonowa w takim rozwiązaniu będzie już skupiała się na tym, aby był to już bezpośredni podkład pod posadzkę. Potem gdy już wszystko będzie gotowe, będziemy zmuszeni do przeprowadzenia prac wykończeniowych podłogi. Sami tak naprawdę decydujemy, na jaki materiał postawimy w ostatniej warstwie podłogi, to tylko od nas zależy, jak będzie ostatecznie wyglądała nasza podłoga w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Pełna dominacja i elegancja
Next post Serwis ploterów uzupełnieniem działalności firmy.