Pewnie wiemy o tym, że każdy z nas tak naprawdę ma inne potrzeby, jeśli chodzi o budowę własnego domu. Jednym wystarczy mniejszy, a inni wolą mniejszy. Przy samym remoncie czy budowie mamy wybór co do poddasza – możemy je zostawić puste lub zaadoptować, aby zrobić do góry pokoje. Jest to dość spora inwestycja, jednak jeśli potrzebujemy większej ilości miejsca to na pewno warto się na to zdecydować.

Ocieplenie poddasza

Zanim jednak zaczniemy cokolwiek w tym kierunku robić musimy pamiętać o tym, aby poddasze było ocieplone. W zasadzie nie ma reguły na jakim etapie prac to wykonywać Warto pamiętać tylko o tym, aby w starym domu przy okazji ocieplania poddasza sprawdzić również stan dachu czy belek. W razie konieczności i przy okazji zdecydowanie lepiej jest je wymienić jeszcze na etapie remontu. Ocieplanie poddasza tak naprawdę możemy wykonywać o każdej porze roku, gdyż w zasadzie wszystkie prace odbywają się w środku. Jeśli sami nie wiemy jak zabrać się i wykonać ocieplenie czy adaptację poddasza warto zlecić to profesjonalnej firmie, która ma w tym temacie odpowiednie doświadczenie. Czasami problemem może być jej znalezienie, dlatego w tym celu warto udać się na stronę pod tym linkiem: https://fixly.pl/kategoria/ocieplenie-poddasza i wybranie tej, która będzie nam najbardziej odpowiadać.

Czym ociepla się poddasze?

Jeśli chodzi o samo ocieplanie poddasza to najczęściej wykonuje się to wełną mineralną. Na tym etapie warto jest zrobić to wszystko jak najbardziej dokładnie, ponieważ wszystkie niedociągnięcia mogą wpłynąć na trwałość czy jakość całej izolacji. Warto powiedzieć sobie o głównej zalecie wspomnianej wełny czyli to, że jest ona ognioodporna. Zatem uchroni nasze poddasze przed spaleniem w razie pożaru. Koszt ocieplenia i zaadaptowania poddasza nie jest mały, jednak dzięki temu często zyskujemy tyle samo miejsca co w dolnej części naszego domu. Przed podjęciem decyzji warto wszystko dokładnie przemyśleć, aby później nie żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Oceń szklane schody z perspektywy tego jak się prezentują
Next post Badoo czy Sympatia – co wybrać?