Chociaż oba urządzenia są podobne pod wieloma względami, krótka odpowiedź brzmi: żadne z nich nie jest smartfonem z Androidem (lub odwrotnie), pomimo podobieństw w projektowaniu. Android i iPhone to bardzo różne marki o różnych funkcjach, funkcjach i możliwościach.

 

Smartfon z systemem Apple to telefon komórkowy z aplikacjami na IOStory.

System operacyjny Android jest całkowicie open source i działa na kilku różnych platformach, w tym na mobilnych systemach operacyjnych Tizen i Sailfish. W rzeczywistości większość telefonów z Androidem jest oparta na systemie Linux, co oznacza, że ​​są kompatybilne z wieloma dystrybucjami Linuksa. Android to świetna alternatywa dla innych obecnie dostępnych smartfonów i tabletów. Te telefony są idealne dla osób, które chcą mieć najnowszą technologię mobilną, ale nie chcą wydawać fortuny.

iPhone Touch to telefon komórkowy z dostosowaną wersją systemu iOS. iOS to mobilny system operacyjny Apple, zaprojektowany specjalnie do współpracy z iPhone’ami i iPodami touch. Oficjalna nazwa tego urządzenia to „iPhone OS”. Podobnie jak Android, ten typ smartfona jest kompatybilny z wieloma różnymi urządzeniami, w tym z iPadem, iPhonem, iPodem Touch i Windows Phone.

W przeciwieństwie do Androida iPhone Touch jest zaprojektowany do współpracy tylko z jednym telefonem. Różni się od innych iPhone’ów, ponieważ nie korzysta z sieci komórkowej, aby zachować połączenie z Internetem. Zamiast tego opiera się na Bluetooth, aby umożliwić łączenie się z sieciami bezprzewodowymi, takimi jak lokalny Starbucks lub bezprzewodowy punkt dostępu AT&T, o ile jest wystarczająco dużo sygnału Wi-Fi, z którym można się połączyć.

iPhone Touch może być świetnym wyborem, jeśli planujesz podróżować z telefonem. Te telefony są lekkie i wodoodporne, co oznacza, że ​​możesz je zabrać w dowolne miejsce. Jeśli planujesz wyjazd do nowego kraju, a nawet obcego kraju, powinieneś rozważyć używanie jako części wyposażenia podróżnego. Dzięki wszystkim dodatkowym funkcjom i kompatybilności będzie działał równie dobrze w domu. lub w podróży, tak jak w pokoju hotelowym, restauracji lub w innym miejscu, w którym trzeba mieć przy sobie telefon.

iPhone Touch jest przeznaczony do współpracy z jednym z dwóch typów operatorów komórkowych. Możesz wybrać plan abonamentowy, który umożliwia wykonywanie nieograniczonych połączeń i SMS-ów lub tylko SMS-y, lub możesz kupić usługę telefonii komórkowej pay as you go. w takim przypadku będziesz mieć dostęp tylko do niektórych witryn internetowych i opcji wiadomości tekstowych.

Podstawową różnicą między tymi dwoma telefonami jest sposób, w jaki umożliwiają one dostęp do danych. IPhone umożliwia surfowanie po Internecie za pomocą telefonu komórkowego, podczas gdy telefony z systemem Android są ograniczone do wysyłania i odbierania tekstu.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z systemu operacyjnego Android, możesz pobrać dowolną z setek aplikacji dostępnych na iPhone’a Touch. Jeśli zdecydujesz się korzystać z systemu iOS, możesz przeglądać ulubione serwisy społecznościowe, grać w gry i wchodzić w interakcje z przyjaciółmi i współpracownikami online, a także wykonywać zadania, takie jak edycja zdjęć i oglądanie filmów, ale nie możesz uzyskać dostępu do dokumentów internetowych z poziomu samego telefonu.

Jedną rzeczą, nad którą możesz się zastanawiać przy zakupie iPhone’a Touch, jest rozmiar. Przeciętny rozmiar to mniej więcej rozmiar wizytówki, więc możesz pomyśleć, że nie będziesz mógł zabrać telefonu ze sobą podczas podróży. W niektórych przypadkach jest to prawdą, ale nie we wszystkich.

W rzeczywistości większość przewoźników pozwala zabrać telefon ze sobą w podróż. Co jednak najważniejsze, w niektórych miejscach, takich jak lotnisko, można zostawić przy sobie telefon. i naładuj go, gdy tam jesteś. Powodem tego jest to, że mogą znaleźć Twoje informacje przed wyjazdem.

Oczywiście, jeśli zostaniesz złapany przez ochronę, telefon nadal może zostać Ci przekazany lub możesz zanieść go do lady i pozwolić im zadzwonić. W rzeczywistości w niektórych przypadkach zaoferują ci bezpłatny telefon zamiast pobierać opłatę, jeśli możesz udowodnić, że kupiłeś telefon przy kasie, na przykład w kiosku na lotnisku.

Jeśli kupujesz iPhone’a Touch i używasz go za granicą, pamiętaj, że mogą obowiązywać dodatkowe opłaty, takie jak przelicznik walut. co może kosztować kilka dolarów, w zależności od miejsca zamieszkania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Kiedy i jak urządzić pokój dziecięcy?
Next post Medyczne peruki naturalne