Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jak odzyskać macierz Raid Matrix z wcześniej przygotowanej macierzy Raid?

Zbawienne przywracanie danych z macierzy RAID 0,1.
Pdtwarzanie danych RAID 0,1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jeśli szukasz porady odzyskiwania macierzy RAID, to ten artykuł może dać ci kilka dobrych wglądów. Przede wszystkim, przyjrzymy się, co dokładnie macierz RAID jest. Termin pochodzi od dwóch słów Redundant Array of Independent Data (RAID) i Verticals Integrated Striped Circuit (Virtio). Nadmiarowa macierz urządzeń w komputerze to taka, w której każde urządzenie w macierzy pełni podobną funkcję i nie jest przeznaczone do bycia podstawową partycją głównego systemu komputerowego.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID firma na ratunek.

Przykładem konfiguracji Virtio mogą być dwa dyski twarde podłączone przez karty Ethernet po obu stronach jednego logicznego komputera z dwoma wirtualnymi pulpitami. Taka konfiguracja może być osiągnięta zarówno dla pojedynczego komputera PC jak i dla wielu komputerów PC. Jedną z zalet posiadania konfiguracji Virtio jest to, że jeśli trzeba sformatować system operacyjny, wystarczy wziąć dysk, który jest fizycznie niemontowalny, a następnie ponownie zainstalować system operacyjny w całości na drugim dysku. Taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku macierzy Raid, zanim wprowadzono macierz RAID.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0,1 komu można zaufać takie zlecenie.

Zobaczmy teraz kilka przykładów testowania wydajności Raid. Pierwszym z nich jest ploter. ploter tworzy losowe próbki i wyciąga średnią. Używając tej samej konfiguracji co poprzednio, dwa komputery są uruchamiane z tymi samymi ustawieniami: jeden z raidem na poziomie jeden, a drugi z raidem na poziomie cztery.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0,1 własności wspaniałego obsługi.

Wyniki są następujące: prawie trzykrotnie mniejsza prędkość odczytu na konfiguracji czteroramowej. Jest to wyraźny znak, że dyski w tych dwóch komputerach nie mogą ze sobą współpracować. Może to wynikać z faktu, że niektóre z dysków zostały zainstalowane niedawno i oprogramowanie lub firmware nie jest jeszcze dla nich zoptymalizowane. Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na wynik plotera przy użyciu narzędzia Novell raid status, zauważymy, że ten test nie jest wrażliwy na sprzęt, ponieważ wszystko przebiega prawidłowo.

Inny przykład pochodzi z tego samego komputera, który posiada konfigurację raid na poziomie czterech oraz konfigurację non-raid z czterema węzłami. W tym przypadku, ponownie wyniki plotera nie są wrażliwe na sprzęt, ponieważ obie konfiguracje dają taki sam wynik. Tak więc w obu testach możemy stwierdzić, że na wydajność systemu operacyjnego nie ma wpływu poziom raid ani pojemność dysków. W wynikach audytu obu dysków wydajność współrzędnych raid firmy Novell okazała się dwukrotnie wyższa niż w przypadku konfiguracji bez raid. W rzeczywistości w tym teście wyniki koordynatora stały się wręcz bezzasadne z powodu nadmiernych zapisów dokonywanych przez koordynatora raid na dysku SMART.

Jeśli chodzi o test wydajności Co ordinator, który został wykonany na dysku fizycznym ze zbioru danych raid, możemy stwierdzić, że jest on w dużym stopniu zależny od rzeczywistej przepustowości dysków. Jeśli weźmiemy pod uwagę przepustowość logiczną, wydajność obu procesów odzyskiwania macierzy RAID jest mniej więcej taka sama. Warto również zauważyć, że w rzeczywistych sytuacjach, wydajność obu procesów zarządzania macierzami RAID jest czasami bardzo podobna do siebie. Jednak w wynikach audytu wydajność koordynatorów raid firmy Novell okazuje się dwukrotnie wyższa niż w przypadku konfiguracji bez raidu.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID w produktywna procedura.

Wydajność plotera firmy Novell ma znaczący wpływ na wydajność koordynatorów. Gdy spojrzymy na wydajność koordynatorów Novell raid w odniesieniu do wydajności całego zestawu dysków, oba procesy osiągają mniej więcej taką samą wydajność. Z drugiej strony, gdy spojrzymy na wydajność Danych Z macierzy raid co rozumie. możemy zauważyć, że na wydajność koordynatorów ma znaczący wpływ szybkość dysku fizycznego z fizycznego zestawu danych raid.

Dla wszystkich tych testów wydajność kontrolera raid firmy Novell i koordynatorów raid firmy Danych Z jest zbliżona. Przykładowo, gdy korzystamy z procedur składowanych SQL na Danych Z, wydajność plotera Novell jest około dwa do pięciu razy wolniejsza niż koordynatora tego samego systemu operacyjnego. W tej sytuacji wydajność aplikacji zarządzającej Raid jest około 10 razy wolniejsza. Jeśli jednak użyjemy ploterów z zestawem danych raid z serwera SQL, oba systemy mają mniej więcej ten sam poziom wydajności.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Serwis ploterów jest ci potrzebny do projektów instalacji. naprawa ploterów HP
Next post Serwis ploterów to nie tylko czyszczenie. serwis ploterów HP Poznań i okolice