Read Time:2 Minute, 50 Second

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenie akustyczne

przegrody-dzwiekochlonne
ekrany-akustyczne-cena

Niezależnie od tego, czy szukasz akustycznego ogrodzenia dla nowego domu, czy chcesz poprawić akustykę swojego istniejącego domu, istnieje wiele dostępnych opcji. Akustyczne ogrodzenie może zmniejszyć hałas ruchu drogowego, zmniejszyć wpływ wizualny i stworzyć relaksujące środowisko dla Ciebie i Twojej rodziny.

Zmniejszenie hałasu komunikacyjnego

W ostatnim czasie wprowadzono kilka inicjatyw rządowych mających na celu zmniejszenie hałasu komunikacyjnego. Inicjatywy te obejmują wdrożenie Zielonej Polityki Transportowej, w ramach której przeznacza się do 400 mln DKK na działania związane z redukcją hałasu. Obejmuje to redukcję hałasu z dróg krajowych i kolei.

Duńska Narodowa Strategia dotycząca Hałasu w Ruchu Drogowym opiera się na uznaniu, że uciążliwość hałasu powodowanego przez ruch drogowy jest problemem zdrowia publicznego. Koncentruje się ona na przekazywaniu wiedzy oraz na szerszym stosowaniu nawierzchni redukujących hałas. Zachęca również do udzielania pomocy obywatelom w celu poprawy izolacji akustycznej.

Rządowa Polityka Zielonego Transportu zostanie wykorzystana do redukcji hałasu z dróg krajowych i kolei. W ciągu najbliższych pięciu lat na działania związane z redukcją hałasu zostanie wydane około 400 mln DKK.

Strategia ma na celu zmniejszenie wpływu hałasu wytwarzanego przez ruch drogowy poprzez promowanie stosowania opon o niskim poziomie hałasu, poprawę izolacji budynków oraz zmniejszenie ograniczeń prędkości. Zachęca również do stosowania bardziej chłonnych i gładkich nawierzchni. Ma również na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i zaufania do ruchu.

Duńska Dyrekcja Dróg dostarcza wiedzy na temat hałasu wytwarzanego przez ruch drogowy oraz udziela porad dotyczących środków jego ograniczania. Rząd sfinansował również kilka projektów mających na celu ograniczenie hałasu drogowego. W roku 2009 na tę inicjatywę przeznaczono 33 mln DKK.

W 2010 r. na inicjatywę tę przeznaczono 59 mln DKK. Jest to niewielka część ogólnego budżetu, jednak jest to znacząca inwestycja. Szacuje się, że w 2010 roku nawet 35 procent gmin będzie miało plan działania dotyczący hałasu komunikacyjnego.

Duńska Narodowa Strategia dotycząca Hałasu w Ruchu Drogowym uznaje również, że zdrowy krajobraz dźwiękowy jest kluczowym czynnikiem w promowaniu redukcji hałasu. Strategia ma na celu ochronę krajobrazu dźwiękowego przed rosnącymi wpływami hałasu, takimi jak zwiększona prędkość, strome wzniesienia i zasztachety komunikacyjne.

Agencja Ochrony Środowiska wprowadziła nowe wytyczne dotyczące ochrony nowych inwestycji przed hałasem. Wskazuje również na możliwość spójnego podejścia pomiędzy hałasem a planowaniem. Ponadto wprowadza nowe metody.

W strategii dostrzeżono również, że szereg mieszkań w gminie narażonych jest na hałas drogowy powyżej wytycznych. W ostatnich latach, mimo podejmowanych starań, nie zmniejszyło się to.

Alternatywy dla ogrodzeń akustycznych

Bez względu na to, czy chcesz ograniczyć hałas pochodzący z budowy, ruchu ulicznego, czy też zaciekłych sąsiadów, ogrodzenie dźwiękoszczelne może Ci pomóc. Ogrodzenie akustyczne ma system blokad, aby zapewnić, że dźwięk nie przechodzi przez słabe punkty. Jest wykonane z grubszych, gęstszych materiałów, aby pomóc w pochłanianiu dźwięku i jest trwałe. Standardowe ogrodzenie nie będzie jednak służyć jako bariera akustyczna. Niezmiennie będzie miał luki i dziury. Dźwiękoszczelne ogrodzenie może być jednak zbudowane z paneli BlocknZorbe z węgla drzewnego, które dodają absorpcję do ściany. Należy pamiętać, że absorpcja nie musi oznaczać, że ogrodzenie pokryje 100% powierzchni. W rzeczywistości lepiej jest mieć więcej absorpcji niż mniej.

Jeśli mieszkasz w Mc Laren Vale, SA, być może słyszałeś, że centrum handlowe zostało odnowione i wymaga ściany akustycznej o klasie DB 39. Jednak dostęp do ściany był utrudniony ze względu na wysoki mur oporowy.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ekrany dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Happy
Happy
30 %
Sad
Sad
17 %
Excited
Excited
15 %
Sleepy
Sleepy
19 %
Angry
Angry
13 %
Surprise
Surprise
7 %
Previous post Budowa i montaż ogrodzenia akustycznego
Next post Jak zainstalować & skonfigurować barierę akustyczną dla Twojego samochodu