Papier firmowy – oznaka profesjonalizmu

Budowanie marki, wizerunku i rozpoznawalności swojej działalności to temat bardzo szeroki i złożony. Niestety wiele firm zapomina, że diabeł tkwi w szczegółach i niewielkie dodatkowe nakłady potrafią dać wymierne rezultaty.

Przykładem takiego coraz częściej bezpodstawnie pomijanego rozwiązania jest papier firmowy. Czym on jest? To w zasadzie na co dzień nic innego jak zwykła kartka papieru, materiał na którym drukujemy codzienne dokumenty, korespondencję, czy zalecenia. W zwykłym funkcjonowaniu jego istnienie przestaje być zauważane, jednak poza firmą jak najbardziej jest.

Posiadanie swojego własnego spersonalizowanego papieru jest oznaką profesjonalizmu i dbałości o szczegóły. To nośnik dzięki któremu żaden kontrahent nie przegapi dokumentu z twojej firmy. To codzienna wizytówka, którą przemyca się w zwykłej korespondencji i tak przecież żywej wymianie papierów pomiędzy sobą.

Przy drukowaniu większości rzeczy na spersonalizowanych i interesujących firmowych kartkach zapewniamy sobie także skrajnie tanią formę reklamy. Wiele z nich będzie krążyło pod różną postacią z rąk do rąk, a marka na dobre utkwi w świadomości. Jak logo na stronie internetowej na które nie zwracamy uwagi, a jednak wiemy doskonale jak ono wygląda, co przekazuje i czego dotyczy.

Dobre wykonanie takiego papieru nie jest jednak takie proste jak sama jego idea. Musi być neutralny, nie może być krzykliwy, czy odwracający uwagę. Stworzenie tego ze smakiem powinniśmy zostawić osobom doświadczonym, dobrze znającymi się gdzie jest granica pomiędzy papierem firmowym, a zwykłą ulotką. To z całą pewnością zapewni nam dobra agencja reklamowa. Dzięki niej uzyskamy odpowiednio zaprojektowane wzory. Następnym przystankiem jest drukarnia Kraków. Tutaj musimy wybrać z ogromną starannością, gdyż z usług drukarni będziemy korzystać na co dzień. Nie kupimy swoich ryz w zwykłym sklepie, te musi nam dostarczyć właśnie drukarnia. Zapewnienie sobie umowy na papier firmowy daje również dobre pole do manewru przy negocjacji zniżek na druk innych materiałów firmowych, czy reklamowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Konstrukcje stalowe w rolnictwie
Next post W gościnie u dobrego Gruzina