Sposób odzysku danych

Jak wygląda proces odzyskiwania danych? W większości wypadków na starcie toku odzyskiwania danych eksperci ustnie zapoznają się z konkretnym dyskiem a także pomagają dobrać najlepsze wyjście w obszarze terminu reakcji oraz kosztów. Uszkodzony nośnik należy przynieść do laboratorium. Można dostarczyć go samodzielnie bądź pocztą. Później fachowcy robią drobiazgową analizę uszkodzenia, która pozwoli poznać jakość danych, zasięg uszkodzenia a także kalkulowany czas przywrócenia plików. Wytworem ekspertyzy najczęściej jest komunikat, który zezwala interesantowi na zapoznanie się ze konstrukcją pakietów oraz danych możliwą do odtworzenia, jeszcze przed zapoczątkowaniem procesu odzyskiwania danych. Na tym etapie zaawansowani specjaliści sporządzają również wstępną kalkulację kosztów odzyskania danych. Ogół danych przesyłany jest kontrahentowi.
O ile klient zaświadczy, iż przyjmuje cenę oraz ilość informacji, które można odzyskać, procedura odzyskania danych zostaje zaczęty.

odzyskiwanie danych

Eksperci dokonują odzyskania i reperacji struktur logicznych danych, przy zastosowaniu więcej niż 120 rozmaitego gatunku urządzeń specjalistycznych i ogromnej palety oprogramowania. Po odzysku, dane oddawane są petentowi na wybranym przez niego nośniku (zew. dysk twardy, płyty DVD, itd.). Nie wolno przegrywać danych na ten sam nośnik, nawet jeżeli jeszcze troszkę działa! Jeżeli dysk był na gwarancji, to po otworzeniu nośnika przez zawodowców, właściwie na gwarancji do sklepu nie możemy go oddać. Back up danych jest przetrzymywana przez 30 dni na firmowym serwerze, potem bezpowrotnie wymazywana, prawidłowo z procedurą bezpieczeństwa.
Nie licząc fizycznych usterek zdarzają się również logiczne. W wypadku usterek logicznych możliwe jest stosowanie unikalnej na miarę światową technologii odzyskiwania danych na odległość. W tej chwili jest to najszybsza procedura odzyskiwania danych pozwalająca na poznanie rezultatów ekspertyzy zaledwie w czasie kilku chwil. Eksperci realizują operacje odzyskiwania danych przez zaufane połączenie internetowe zaś efektywność tego wariantu rozstrzygnięć jest taka sama jak w przypadku odzyskiwania ich w pracowni badawczej.