Street View

Zapewne słyszeliście kiedyś takie stwierdzenie jak Street View, albo Street View Trusted. Ale czym jest to angielskie stwierdzenie? Dowiecie się w tym artykule.

Co to jest i jak działa Street Viev?

Street View z angielskiego oznacza nic innego jak „widok z ulicy”. Czyli tak naprawdę pozwala nam – użytkownikom zajrzeć w różne miejsca na Ziemi przez internet. Ale jak? Działanie jest proste. Najbardziej popularnym Street View jest to z map Google.

Zacznijmy od początku.

Najpierw Google wysyła swoich pracowników, aby jeździli samochodami po ulicach. Zazwyczaj jadą wolno. Ale dlaczego? Być może kiedyś widzieliście takie auto. Samochód posiada aparat fotograficzny i konsekwentnie robi zdjęcia metr po metrze. Potem wszystkie zdjęcia są składane w całość i umieszczane na mapie. Dzięki temu, użytkownik, który korzysta ze Street View, może widzieć cały świat i o ile wygląda to jak „wirtualny spacer”, tak naprawdę jest to nic innego jak oglądanie zdjęć.

Jak powstało Street View

Zdjęcia firmowe Google po raz pierwszy zostały utworzone przez Google w kwietniu 2010 r. i początkowo były dostępne w około 30 miastach w USA, Australii i Japonii. Do stycznia 2013 r. 100 000 firm zorganizowało użytkownikom Map Google zwiedzanie ich lokali. Google zmieniło markę Zdjęcia firmowe Google na Business View w 2014 r. W 2015 r. Google ogłosiło, że ponownie zmieniają markę Business View na Street View Trusted.

Na szczycie Street View w maju 2016 r. Google ogłosiło kilka zmian w programie. Aby uzyskać zaufanie, fotograf musi opublikować 50 wysokiej jakości zdjęć sferycznych zatwierdzonych mapami o rozdzielczości 14 MP lub większej, bez żadnych istotnych błędów łączenia lub artefaktów.

Wirtualne wycieczki są fotografowane przez rekomendowanych fotografów Google lub rekomendowane agencje Google. Ci fotografowie są niezależnymi kontrahentami i nie są zatrudnieni przez Google. Google certyfikował je, ponieważ spełniają standardy jakości Google dotyczące robienia zdjęć obiektów i zdjęć panoramicznych. Firmy płacą fotografom za zdjęcia wewnętrzne.

W zasadzie, można powiedzieć, że poprzez fotografowanie różnych wnętrz budynków firmowych (i nie tylko) powstało Street View jakie dzisiaj znamy – czyli wirtualny spacer po ulicach.