Województwo wielkopolskie jest miejscem rozwoju gospodarczego oraz ważnym ze względu na pamiątki historyczne.

W obrębie województwa mieści się najstarsze miasto w Polsce – Kalisz oraz pierwsza stolica Polski – Gniezno. Stolica Wielkopolski to Poznań, który jest ośrodkiem gospodarczym i naukowo- kulturalnym województwa. Zlokalizowane jest w zachodniej części kraju. Zajmuje 29.826 km2, tj. 9,5% powierzchni kraju. Region Wielkopolski leży korzystnie w układzie terytorialnym Polski oraz Europy, gdyż przez jego teren przechodzi transeuropejski szlak transportowy wschód-zachód i szlak północ-południe. Wielkopolska leży na kanale współpracy społeczno-gospodarczej z metropolią Berlina oraz z regionami europejskimi o podobnej randze, typu „Saksoński Trójkąt” Lipsk-Drezno-Chemnitz. Struktura użytkowa terenu województwa skłania się w stronę użytków ornych zajmujące 65,4% powierzchni, zaś obszary leśne to 26,1%, tereny zamieszkałe to 0,9%, a obszary pod wodami to 1,4%. Województwo wielkopolskie integruje polską przestrzeń z przestrzenią europejską, na skutek powiązań społeczno-gospodarczych Poznania z innymi dużymi aglomeracjami w kraju, jaki i europejskimi.

Sztachety plastikowe wielkopolskie

Producentem ogrodzeń plastikowych w województwie wielkopolskim jest Akte sp. z o.o. ul. Morasko 17 z Poznania. Bliższych informacji o firmie można uzyskać pod telefonem 801 000 784, (61) 665 06 06 oraz 784 377 784. E-mail to: [email protected] Akte oferuje nowoczesny system ogrodzeń:

– system Korner. Ogrodzenia Korner to brązowe sztachety ogrodzeniowe do samodzielnego montażu oraz poręcze do balustrad tarasów i balkonów. Ogrodzenia tego typu są wyjątkowo trwałe na różnorakie czynniki zewnętrzne. Ogrodzenia Korner sięgają wysokości od 80 do 120 cm, są bogate we wzornictwo. Można kupić je do przystępnej cenie.

– ogrodzenia EcoWood posiada w swej ofercie sztachety plastikowe drewnopodobne i tralki, łatwe w montażu i przepięknie prezentujące się na posesji. Elementy Ecowood produkuje się z najwyższej jakości polietylenu, a dzięki barwionej masie plastikowej ogrodzenie posiada jednorodną barwę. Są lekkie, a jednocześnie na pozór przypominając sztachety drewniane. Istotną zaletę nad drewnianymi jest fakt, że nie trzeba ich malować, ani konserwować. Dostępnymi kolorami jest ciemny brąz, złoty dąb, ceglasty i biały.

– ogrodzenia EverWood – oferuje deski Plastikowe EverWood, będące tworzywem wysokopolimerycznym powstałym z granulatu polistyrenu, spienionego i barwionego w całej masie, co gwarantuje jednolitość koloru.

– ogrodzenia Exclusive są bardzo funkcjonalnym ogrodzeniem wykonanym z najwyższej jakości materiałów, głównie polichlorek winylu (PCV) gwarantującego wieloletnią trwałość ogrodzeń. Dostępne w kolorze białym, zielonym, brązowy oraz grafitowym.

– ogrodzenia dla koni, jak i ogrodzenia farm. Są wytrzymałe i mocne.

– ogrodzenia akustyczne gwarantują atmosferę domowego zacisza. Technologia ich tworzenia łączy typowe ogrodzenie z ekranem akustycznym. Jest więc w czym wybierać!