Czy Gruzja jest krajem, który powinno się odwiedzić? Jak najbardziej, bowiem znaleźć tutaj można wiele fascynujących miejsc. Do niedawna był to kraj raczej kojarzony z biedą oraz wieloma walkami, jakie odbywały się na terenie tego przepięknego kraju. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ sąsiedztwo takich krajów, jak Azerbejdżan, Rosja, Armenia, Turcja nie sprzyjało jego położeniu. Jednak w chwili obecnej to państwo generuje ogromne zyski z turystyki i znaleźć tam można wiele zabytków znajdujących się na liście światowego dziedzictwa Unesco.

Wyjeżdżamy do Gruzinów

Biorąc pod uwagę wycieczkę do Gruzji warto przenieść się tam samolotem. Gruzja jest państwem leżącym na pograniczu Europy i Azji, dlatego warto pomyśleć o szybkim locie. W szczególności, że do Tbilisi można dolecieć bez żadnego problemu. Od tego miasta warto rozpocząć zwiedzanie Gruzji, która znana jest ze swojej gościnności oraz fantastycznej kultury. Jakie zabytki można znaleźć w tym mieście? Aleja Szota Rustaweli, spacer po starym mieście i okolicy Twierdzy Narikala, katedra Sioni, najstarszy monastyr w Tbilisi – Anczischati, twierdza Narikala, wodospad położony niedaleko łaźni siarkowych. Jeżeli ktoś lubi dobre alkohole i jest ich smakoszem to właśnie tutaj czeka na nich zwiedzanie fabryki brandy Sarajishvili. Podczas zwiedzania tego miejsca będzie można poznać proces jego tworzenia a osoby pełnoletnie będą mogły się również załapać na jego degustację

Oferta gruzińskich wycieczek

Gruzja wycieczki to także możliwość poznania wspaniałej krainy wina oraz innych specjałów – Kachetii. To tutaj znajdziemy Monastyr Bodbe – miejsce pochówku św.Nino. W Signagi odbywa się największy festiwal wina w Gruzji. Również w tym mieście bardzo często można załapać się na smakowite degustacje tutejszych win słynących z niesamowitego smaku i aromatu. Miłośnicy gruzińskich trunków na pewno chętnie pozostaną w tym mieście na dłużej. Zwiedzając kolejne zabytki Gruzji należy pamiętać o świątyni Sweti Cchoweli, miejsca koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji, Monastyr Dżwari, Jezioro Żinwalskie, twierdza Ananuri, Dolinie Truso.