O wizytach u ginekologa mówi się wiele. Jedne panie polecają, inne odradzają z racji złych doświadczeń. Jednak prawda jest taka, że tylko regularne wizyty u lekarza tej specjalizacji kobiety mogą zadbać w odpowiedni sposób o zdrowie swojego układu rozrodczego. Dlatego warto korzystać z usług ginekologa, ilekroć zajdzie taka potrzeba. Kiedy dokładnie panie powinny pomyśleć o wizycie u ginekologa? Wskazań jest całkiem sporo. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Wizyta w celach profilaktycznych

Przede wszystkim na wizytę do ginekologa warto zgłosić się w celach profilaktycznych. Jak wskazują eksperci, wystarczy jedna wizyta lub dwie w ciągu roku, by zachować dobre zdrowie i ochronić się przed poważnymi schorzeniami, w tym również przed nowotworem narządów płciowych. Dlatego nie należy odkładać wizyty na przyszłość, która może być bardzo niepewna. Wizyta u ginekologa trwa krótko, a daje pewność, że wszystko jest dobrze.

Podejrzenie zapalenia pochwy

Wskazaniem do wizyty u ginekologa jest również podejrzenie zapalenia pochwy. Charakterystycznymi objawami dla tego typu przypadłości są gęste upławy o zielonej, żółtej bądź brązowej barwie, jak również rybi zapach. Jednak ginekolog warszawa bielany może okazać się pomocny, gdy zauważymy u siebie ból brzucha w dolnej jego połowie, świąd oraz pieczenie, które może nasilać się w trakcie oddawania moczu.

Zaburzenia w miesiączkowaniu

Pod żadny pozorem nie wolno też lekceważyć żadnych zaburzeń w miesiączkowaniu. Dotyczy to jednakowo zbyt częstych miesiączek, ich braku, jak i plamienia pomiędzy cyklami. Do ginekologa warto również się zgłosić, gdy miesiączki są zbyt obfite, bądź zbyt skąpe, ponieważ wszystkie te dolegliwości stanowią podstawę do wykonania badań i sprawdzenia, czy nie występują jakieś zaburzenia.

Inne dolegliwości bólow

Na tym jednak nie koniec, ponieważ wszelkiego typu dolegliwości bólowe, w tym np. silny ból w dolnej prawej części brzucha może świadczyć o jakichś nieprawidłowościach, czy schorzeniach. Dlatego, gdy coś zauważymy u siebie, powinnyśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.